DÜNYA KUPASINDA BİR İLK

Los Angeles'la Doğan Engel Lazer Koşusu

Birliğin Uluslararası Pentatlon Modeli(UIPM), Modern Pentatlon Federasyonunun Karma Röle etkinliğine dahil etmeyi planladığı Engel Laser-Run(OLR) başarılı ilk gösteri olayını tamamladı.

Çeşitli şekil ve güçlüklerle tasarlanmış sekiz engel, UIPM ve OCR(Engel Yolu Yarışması)'ın gönüllü sporcuları tarafından 25 şubat tarihinde Los Angeles'taki Fairplex'te Dünya Kupası 1. Kadın Finalinde yapılan yarışmada test edildi.

UIPM Başkanı Dr Klaus SCHORMANN,'' Laser- Run disiplinine engellerin eklenmesi Karışık Röleyi hem sporcularımız hem de izleyicilerimiz için daha ilginç ve dramatik bir gösteri haline getirecektir. Atletlerin koşu sırasında akşını ve ritmini etkilememek için engel türlerini rafine etme sürecindeyiz.

''Bu, Modern Pentatlon sevgili olimpik spor formamızın gelişiminde mantıklı bir adım ve Karma Röle için 2020'de Tokyo'daki Yaz Olimpiyat Oyunlarının programına eklenecek UIPM tarafından kendine güvenen bir uygulamanın bir parçasını oluşturuyor.'' dedi.

UIPM Spor Direktörü ve Modern Pentatlondaki 1976 Olimpiyat Şampiyonu Janusz Peciak,'' Dün gece Fairplex'deki başarılı gösteri etkinliği,Engel Lazerle çalıştırmanın Karma Röle ve daha geniş Olimpik spor hareketi için katabileceği katma değerin altını çizdi.

''Bu, atletlerimizin karşılaştığı zorluklara dayanıklı, konsantrasyonun yanı sıra Karma Rölenin halihazırda damgasını vurduğu ekip çalışması gerektiren yenilikçi bir disiplin. En önemlisi,izleyiciler için mükemmel bir format.''

UIPM Karıştırılmış Röle'nin ek bir özelliği olarak Engel Lazer Koşusu'nu test etmeye ve uygulamaya devam edecek ve Mart ayında Kahire'deki Dünya Kupası'nda(EGY) başka bir gösteri düzenlenecek.

İçeriğe ulaşmak için tıklayınız.


Tüm Duyurular