TÜRKİYE MODERN PENTATLON FEDERASYONU BAŞKANI HASAN HÜSEYİN ÖNER'DEN MESAJ

23-27 Şubat 2017 tarihlerinde Amerika'nın Los Angeles şehrinde yapılan World Cup 1 Ayak yarışlarının sonucunda;

Kadınlar Kategorisinde;

İlke Özyüksel 6. olarak kürsüye çıkmış ve UIPM tarafından ödüllendirilmiştir. Kadınlar finalinde İpek AKŞİN ilk defa final grubuna kalmış ancak bir şanssızlık eseri attan düşerek elenmiştir. Bir diğer sporcumuz Yaren Nur POLAT ise Kadınlar B grubunda 27 sporcunun katıldığı yarışta 21. olmuş ve finallere kalamamıştır.

Erkekler Kategorisinde;

4 erkek sporcunun katılımı ile gerçekleşen yarışta, sporcularımız Canberk Hulusi EKİN ve Dora NUSRETOĞLU yarışmayı tamamlamışlar,ancak finale kalamamışlardır.

Mix yarışlarına İlke ÖZYÜKSEL ve Buğra ÜNAL katılmışlar,binicilikte başarılı olamamışlar fakat yarışı tamamlayabilmişler ve 8'inci olmuşlardır.

2020 Olimpiyatları için düşünülen, daha çok ülke sporcusuna katılma imkanı sağlayabilmek adına Laser-Run yarışları ilk defa Los Angeles'ta son dakika programa konulmuş,kimilerine göre keyif kimilerine göre deneme yarışı diye nitelendirilen bu yarış, resmi kurallar çerçevesinde yapılmış olup, 15 yaşındaki Yaren Nur POLAT ve 16 yaşındaki Dora NUSRETOĞLU büyük bir başarı göstererek 10 ülkenin katıldığı bu yarışta dünya 2'ncisi olmuşlardır.

Bu sonuçlar bazı hazımsız çevreler tarafından sindirilememiş, sporcularımızın aldığı bu başarılar küçümsenmeye çalışılmıştır. Daha da ileri gidilerek hakaret noktasına varan bu ifadelerin sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

UIPM Başkanı Klaus SCHORMANN, UIPM Genel Sekreteri Shiny FANG, UIPM Hakem Kurulu Başkanı, Ülke Temsilcileri ve pek çok görevli,kafilemize sevgi ve saygı göstermişlerdir. Dünyanın en iyi ülkelerinin katıldığı Kupa yarışında çok önemli başarı sağlanmıştır. İlk defa böyle bir dev organizasyona katılan 15 ve 16 yaşındaki sporcularımız ve tüm ekibimiz amacına ulaşarak yurda dönmüştür.

Bu arada Los Angeles Başkonsolosumuz Sayın Raife Gülru GEZER, makamında ziyaret edilmiş olup,büyük ilgi göstermiştir. Kadınlar finaline bizzat gelip yarışmayı izleyen Başkonsolosumuza bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz. Kendisi Türk olmaktan gurur duyduğunu ve başarılı sonuçlar alınınca müthiş bir sevgi ve duygu seli yaşadığını bizzat ifade etmiş ve gözyaşlarını tutamamıştır.

Modern Pentatlon Federasyonu olarak çizdiğimiz yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Alınan bu güzel sonuçlardan mutluluk duymak yerine,aşağılayıcı,alaylı ifadelerde bulunanların Türklüğünden şüphe duyduğumuzu,camiamızın bilmesini isteriz. Artık camiamızda hak eden her çocuğumuzun önü açılmıştır.

Saygılarımla.


Tüm Duyurular